Android Robot Kol

"Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi ve projelerinizi topluluğumuzla paylaşıp tartışarak bir adım öteye taşıyabilirsiniz."
IKCTEKNO
Hakkımızda

Çağın
Ötesine

İKÇÜ Teknoloji Topluluğunun “Android Ekibi” olarak 9 arkadaşımızla birlikte “çağın ötesine dokunmak” sloganıyla yola çıktık.

Ekip
Çalışması

2020 Mart ayında “Robot Kol Projesi” çalışmalarına başladık. Ekipteki farklı branşlardan arkadaşlarımızla iş dağılımını gerçekleştirdik.

İKÇÜ Teknoloji Topluluğunun “Android Ekibi” olarak 9 arkadaşımızla birlikte “çağın ötesine dokunmak” sloganıyla yola çıktık. Bu doğrultuda mart ayında “Robot Kol Projesi” çalışmalarına başladık. Ekipteki farklı branşlardan arkadaşlarımızla iş dağılımını gerçekleştirdik. Bu çeşitlilik projemizde daha hızlı yol almamıza ve aynı zamanda iş birliği yapmamıza katkı sağladı. Araya giren pandemi süreci nedeniyle projemizi askıya almak zorunda kaldık. Fakat yakaladığımız bu ekip ruhunu kaybetmemek ve gelişimimizi durdurmamak adına bazı adımlarımız oldu. Bu dönemde projeye nasıl devam edebileceğimizi planlayarak öncelikle toplantılarımızı online ortama taşıdık. Ekipçe online eğitimler almaya karar verdik ve bu konuda araştırmalar yaptık. Bireysel çalışmalarımızı zom platformu üzerinden birbirimizle paylaşarak gelişimimizi devam ettirdik. İlk olarak solidwork eğitimini bireysel çalışmalarımızla ve bu çalışmaları ekiple paylaşarak aldık. Daha sonrasında Global AI Hub bünyesinde gerçekleştirilen online python eğitimlerine katıldık. İlerleyen süreçlerde Raspberrypi eğitimi almayı hedeflemekteyiz. Aldığımız bu eğitimler ile daha yetkin bir şekilde geri döneceğimize ve pandemi sürecini en verimli şekilde geçirmiş olacağımıza inanıyoruz. Tam bir ekip ruhuyla başladığımız bu süreci aynı zamanda bir aile olarak devam ettiriyoruz. Proje yapmak için çıktığımız bu yolda edindiğimiz bilgi ve deneyimlerle sektörde daha tecrübeli mühendisler olacağımızı düşünüyoruz. Bu proje kapsamındaki ilk hedefimiz ise robotik temalı bir yarışmanın kazananı olmak ve bir sonraki projelerde daha yetkin bir şekilde ilerlemek. Kat ettiğimiz her yolda kazandığımız deneyimleri en iyi şekilde kullanarak hep daha iyisine ulaşmak amacındayız çünkü her zaman daha iyisi yapılabilir ve biz bu ekiple bunu gerçekleştirebileceğimizi biliyoruz. Gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi ve projelerinizi topluluğumuzla paylaşıp tartışarak bir adım öteye taşıyabilirsiniz.